Kokosų pienelis makiažo valymui
Sumaišyti 100 ml kokosų pienelio, 100 ml rožių vandens ir 1 arbatinį šaukštelį ricinų aliejaus. Laikoma vėsioje vietoje ir sunaudojama per dvi savaites.
(Receptas iš «Votre beauté au naturel» Chantal Clergeaud)

Valomasis rožių losjonas
Sumaišyti 1 arbatinį šaukštelį 9% obuolių acto, po 1 lašą sandalmedžių ir rožių eterinių aliejų, įpilti 100 ml rožių vandens ir vėl sumaišyti.
(Receptas iš «Les meilleures recettes de beauté naturelle» Rita Stiens)

Gydantis veido losjonas
Šalina odos uždegimus ir sudirgimus. Sumaišyti po 4 valg. šaukštus rožių ir apelsinmedžių žiedų vandens, truputi pašildyti ir pridėti pusę arbat. šaukštelio medaus. 3 lašus melisų arba apelsinų eterinio aliejaus ištirpinti 2 valg. šaukštuose spirito ir įpilti į gautą mišinį. Viską kruopščiai sumaišyti ir perpilti į butelį, užkimšti. Tamponėliu, suvilgytu mišiniu, valyti veidą po prausimosi ryte ir vakare.
(Receptas iš «Les meilleures recettes de beauté» Rita Stiens)

Apsauginis lūpų kremas
Imame didesnį indą, ji pripildome vandens, ir mažesnįjį įstatome į vandenį. Didįjį puodą dedame ant viryklės, ir ją įjungiame, kad palengva šiltų. Mažesniam inde ištirpinti 15g sviestmedžių aliejaus, vos atvėsinti ir dar įpilti 12 ml migdolų arba simondsijų aliejaus, 5-10 ml rožių vandens ir 1 lašą citrinų eterinio aliejaus. Perpilame į nedidelį indelį. Galiojimo laikas iki 2 savaičių.
(Receptas iš «Votre beauté au naturel» Chantal Clergeaud)

Maitinantis ir drėkinantis veido kremas
Ištirpinti 2 arbat. šaukštelius bičių vaško ir 3 valg. šaukštus (pagal pageidavimą) augalinio aliejaus, maišyti, kol pasidarys vientisa masė. Atvėsinti ir įpilti 1 valg. šaukštą rožių vandens, 1 arbat. šaukštelį glicerino ir 8 lašus eterinio aliejaus (pagal pageidavimą). Suplakti, kol pasidarys vientisa masė. Laikyti šaldytuve ir sunaudoti per 2 savaites.
(Receptas iš «Créez vos cosmétiques bio» Sylvie Hampikian)

Kaukė porų valymui su rožių vandeniu
Sumaišyti 3 valg. šaukštus molio ir rožių vandenį, kol pasidarys vientisa kreminė masė, įpilti 1 arbat. šaukštelį kviečių daigų aliejaus. Gautu mišiniu tepti veidą, kaklą ir dekoltė zoną, laikyti 10-15 min. Nuplauti šiltu vandeniu.
(Receptas iš «Les meilleures recettes de beauté naturelle» Rita Stiens)

Kūno pienelis
Ištirpinti 4 arbat. šaukštelius bičių vaško ir 120 ml migdolų aliejaus. Vos atvėsinti ir įpilti 120 ml rožių vandens ir 15-20 lašų eterinių aliejų (pagal pageidavimą), suplakti. Laikyti šaldytuve iki 2 savaičių.
(Receptas iš «Créez vos cosmétiques bio» Sylvie Hampikian)

Parašykite komentarą