Avokadų aliejaus sudėtyje gausu vitamino E – tai antioksidantas, šalinantis laisvuosius radikalus ir apsaugantis organizmo ląstelių membranas nuo pažeidimo. Dar šio aliejaus sudėtyje yra stiprus antioksidantas – skvalenas, kuris lėtina senėjimo procesus. Taipogi sudėtyje yra aukštas kiekis chlorofilo, stiprinančio imuninę sistemą ir „smegenų maisto“ –  lecitino, dėl ko jis idealiai tinka ruošiant maistą. Be to šis aliejus turi platų naudojimą, kaip grožio priemonė.


Kuo naudingas avokadų aliejus plaukams?

1. Apsauga nuo pažeidimo.
Dėka savo riebalų rūgščių sudėties, avokadų aliejus gali žymiai pagerinti sausos galvos odos ir plaukų būklę. Vieną svarbiausių avokadų aliejaus savybių – formuoti apsauginį sluoksnį ant plaukų paviršiaus, apsaugant nuo išsausėjimo ir pažeidimų. Tarp dažniausių plaukų pažeidimo priežasčių tai buvimas saulėje, dažnas plovimas, naudojimas karštų šukuosenos formavimo prietaisų bei plaukų dažymo priemonių poveikis. Avokadų aliejaus naudojimas padės apsaugoti plaukus nuo karščio ir aplinkos poveikio.

2. Plaukų augimo skatinimas.
Avokadų aliejus tai puikus bazinis aliejus mišiniams su eteriniais aliejais plaukų augimo skatinimui, ypač su rozmarinų, kedrų arba levandų aliejais.

3. Nuo išsišakojusių plaukų galiukų.
Vos vienas lašas avokadų aliejaus paskirstytas ant plaukų gali padėti lengvam šukavimui, ypač esant nušiurusiems ir sausiems plaukams, bei išvengti jų skilinėjimo ir lūžimo. Taip pat puikiai padės vaikų šukavimui, kurie nemėgsta šukuotis ir turi susivėlusius plaukus. Nuo išsišakojusių plaukų galiukų patrinkite vieną aliejaus lašą tarp pirštų ir patepkite plaukų galiukus.

4. Nuo galvos odos pleiskanojimo.
Avokadų aliejus – natūrali priemonė nuo šerpetojimo ir pleiskanų, esant sausai galvos odai, nes padeda sulaikyti drėgmę odoje.


Kaip ilgai laikyti avokadų aliejų ant plaukų?
Kaukėms ir galvos odos masažui su aliejumi rekomenduojama laikyti 15-30 minučių iki plaukų plovimo su šampūnų. Naudojant nedidelį kiekį aliejaus apsaugai nuo karščio prieš šukuosenos formavimo, nuo galiukų išsišakojimo arba plaukų šukavimo palengvinimui, nuplauti nereikia.


Avokadų aliejaus nauda odai:

1. Padeda odos drėkinimui.
Avokadų aliejus lengvai prasiskverbia į odą, apsaugant ją nuo išsausėjimo ir sulaikant drėgmę. Šis aliejus pagerina sausos odos tekstūrą. Prieš naudojant aliejų, geresniam drėkinimui rekomenduojame apipurkšti odą rožių arba levandų hidrolatu.

3. Priešuždegiminė priemonė.
Avokadų aliejuje esantys vitaminai ir antioksidantai padeda nuraminti išsausėjusią, suerzintą odą esant psoriazės ir egzemos. Turi priešuždegiminį poveikį – tai padeda sumažinti paraudimą ir uždegimus, siejamus su akne.

4. Nuo senėjimo ir laisvųjų radikalų poveikio.
Sudėtyje esantys antioksidantai padidina kolageno kiekį odoje, todėl ji tampa stipresnė ir stangresnė. Apsaugo odą nuo senėjimo požymių – pigmentinių dėmių, odos stangrumo stokos, raukšlių.

5. Padeda raminti saulėje nudegusią odą.
Avokadų aliejus palengvina nudegimo saulėje pasekmes.

6. Nuo odos šerpetojimo ir nagų lūžinėjimo. Tepant nagus ir odą aplink juos avokadų aliejumi, oda mažiau šerpetoja, nagai mažiau lūžinėja.


Kaip naudoti avokadų aliejų odos priežiūrai?
Galima naudoti nedidelį kiekį gryno aliejaus ant probleminių vietų arba įlašinti ant vatos diską ir naudoti makiažo valymui. Prireikus likutį nuvalyti servetėle.

Rgp 6, 2021