Aliejai – itin populiarios priemonės plaukų priežiūrai. Kiekvienas iš jų turi savo unikalių savybių bei skiriasi poveikiu. Vieni padeda atsikratyti išsišakojusių plaukų galiukų problemos ir palengvinti šukavimą, kiti – naikina pleiskanas, skatina plaukų augimą arba tiesiog suteikia blizgesio ir švelnumo.

Kaip pasirinkti tinkama Jūsų plaukams aliejų?

Sausų ir pažeistų plaukų minkštinimui ir plaukų galiukų išsišakojimo mažinimui – rekomenduojamas argano aliejus (šukavimas po plovimo) arba makadamijų aliejus (kaukės prieš plovimą).

Dažytiems, besiveliantiems ir trapiems plaukams išvaizdą pagerins avokadų ir palmių aliejus (kaukės prieš arba šukavimas po plovimo). Padeda išvengti plaukų lūžinėjimo, palengvina šukavimą, suteikia jiems glotnumo, švelnumo ir elastingumo.

Prieš plaukų dažymą apsaugoti plaukus nuo pažeidimo padės kaukė su avokadų, palmių arba makadamijų aliejumi (prieš dažymą).

Sausiems, nepaklusniems ir garbanotiems plaukams šukavimo palengvinimui, bei išsaugojimui šukuosenos esant drėgnam orui padeda kokosų arba avokadų aliejus (kaukės prieš arba šukavimas po plovimo), tai suteiks minkštumo ir blizgesio.

Ploniems plaukams nuo išsišakojimo ir nuo lūžinėjimo tinka argano aliejus (šukavimas po plovimo).

Garbanotų plaukų tiesinimui naudojamas simondsijų aliejus (šukavimas po plovimo ant sausų plaukų).

Plaukų kondicionierius minkštinimui, švelninimui bei apsaugojimui nuo išdžiovinimo, naudojant šukuosenos formavimo prietaisus – argano aliejus (šukavimas po plovimo).

Nuo pleiskanų, sukeltų odos grybeliu, arba sausa galvos oda, gali padėti kokosų, juodųjų kmynų ir varnalėšų aliejai (naudojami prieš plovimą).

Esant riebiai galvos odai ir sausiems lūžinėjantiems galiukams, subalansuoti riebumą ir apsaugoti plaukus nuo išsišakojimo padės makadamijų aliejus (kaukės prieš plovimą).

Tekstūros gerinimui, blizgesiui ir plaukų spalvos ryškumo gerinimui naudojamas simondsijų aliejus (kaukės prieš ir šukavimas po plovimo). Tamsių plaukų blizgesį puikiai gerina ricinų aliejus (kaukės prieš plovimą). Esant ploniems plaukams rekomenduojamas vynuogių sėklų aliejus (kaukės prieš plovimą).

Nuo plaukų slinkimo augimo skatinimui naudojami ricinų, juodųjų kmynų ir varnalėšų aliejai (kaukės prieš plovimą). Ricinų aliejus nerekomenduojamas ploniems plaukams, nes apsunkina juos, bet puikiai tinka kitiems. Esant seborėjai ar žvynelinei, arba jautriai odai labiau tinka juodųjų kmynų aliejus.

Norėdami išties gero rezultato nepamirškite, kad nereikia tepti pernelyg daug aliejaus, ypač naudojant po plovimo su šampūnu šukavimo metu, norimam rezultatui užtenka vos porą lašelių. Bet kokiu atveju, atkreipkite dėmesį į savo plaukų tipą ir pasirinkus tinkamą aliejų galėsite pasiekti tikrai puikių rezultatų.

Spa 12, 2021